İlan Verme Sözleşmesi

1-) birarkadas.net üzerinde yayınlanan profillerde;
- Kişisel iletişim bilgileri (E-Posta adresi, telefon numarası, email adresi, vb.) profili oluşturan kişi sorumludur.
- Bilgiler gerçeğe uygun olmalıdır.
- Herhangi bir şekilde hakaret içeremez, sexist yada ırkçı ifadeler kullanılamaz. Genel ahlaka uygun olmalıdır.
- Türkçe veya İngilizce haricinde bir dil kullanmak isteyenler kısa ifadeler kullanmalıdır.
- Herhangi bir siyasi görüşün, dinin vb. propagandası yapılamaz, yapılırsada profili yayınlayan kişi sorumludur.
- Herhangi bir şekilde reklam unsuru içeremez.
- Bilgilerin doğruluğundan birarkadas.net sorumlu değildir.

2-) birarkadas.net üzerinde yayınlanan kişi profilleri tüm ziyaretçilere açıktır. Profil bilgilerinin herkes tarafından görülebileceğini kabul eder ve tüm bilgiler Profili oluşturan kişilerin sorumluluğundadır. Tarafımızdan sürekli kontroller yapılsada, işlem hacmi sebebiyle, bütün profillerin tam zamanlı kontrolü mümkün değildir.

3-)birarkadas.net yanlızca aracıdır. Kayıt edilen profiller,  profil sahibinin görüşlerini ve düşüncelerini belirtir ve birarkadas.net tüm bu yazıların sorumluluğunu kabul etmez. Diğer kullanıcılar, kötü niyetli, rahatsız edici, kurallara ve kanunlara aykırı bilgileri tarafımıza bildirebilirler. birarkadas.net 'a bildirilen uygunsuz profilleri herhangi bir gönderiyi sebep göstermeksizin kaldırma hakkını saklı tutar.

4-) Profil oluşturanlar suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek yerel, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı gönderi postalayamaz, iletemez. HER NE SEKILDE OLURSA OLSUN SUÇ İŞLEYENE AİTTİR. birarkadas.net SORUMLULUK KABUL ETMEZ.

5-)birarkadas.net arkadaşlık arayan insanların serbest iradesiyle birbirlerini tanıma ve seçme olanağı sunmaktadır. İnteraktif ortamda karşılaşan insanların karşılıklı birbirlerine uygun iradelerinin oluşumunda hiçbir katkısı ve sorumluluğu yoktur. Bu nedenle birarkadas.net hiçbir şekilde tarafların cezai ve/veya hukuki taleplerine muhatap edilemez.

6-) Profil oluşturanlar her zaman sanal ortamda hareket ettiklerinin bilincinde olmalı, tam olarak güven kazanmadan özel hayatlarına ilişkin açıklayıcı bilgileri karşı tarafa vermekten kaçınmalıdırlar.

7-)birarkadas.net, üzerinde yayınlanan profil bilgileri tüm ziyaretçilere açık olarak görünür. İlan vererek bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırsınız.